452511-2017 - ResultatSverige-Stockholm: Skrov och mekaniska reservdelar till militär flyg- och rymdutrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt på försvars- och säkerhetsområdet
Tjänster
direktiv 2009/81/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Materialregistrering reservdelar.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 3: Försvarstjänster, militära försvarstjänster och civila försvarstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Arboga.
Nuts-kod
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Materialanskaffning gällande reservdelar till GRIPEN-systemet.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
35641000 Skrov och mekaniska reservdelar till militär flyg- och rymdutrustning
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.
Värde: 2 004 000 SEK
exkl. moms