452515-2018 - ÄndringSverige-Jönköping: Arkitektoniska konsulttjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av ramavtal för arkitektkonsulttjänster, inom Region Jönköpings län.
Referensnummer: 18/269
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71210000 Arkitektoniska konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Regionfastigheter avser att upphandla ramavtal för senare avrop av arkitektkonsulttjänster för fysiskplanering samt konsultuppdrag i samband med om-, till- och nybyggnation av fastigheter som Regionfastigheter förvaltar. Separata ramavtal kommer att ingås för varje arkitektkonsultkategori.
Kategorier:
A1. Arkitekt fysisk planering
A2. Arkitekt projektering projekt beslutad investeringsram > 110 prisbasbelopp och ≤ 3000 prisbasbelopp
A3-5.Arkitekt projektering projekt beslutad investeringsram ≤ 110 prisbasbelopp