Officiellt namn: Folktandvården Stockholms län AB Postadress: Box 6420 Ort: Stockholm Postnummer: SE-113 82 Land: Sverige Att: Birgitta Nilsson E-post:birgitta.nilsson@ftv.sll.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Profilprodukter.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Varor
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Stockholms län.
Nuts-kodSE110 Stockholms län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Upphandling av profilprodukter med folktandvårdens logotyp, webbshop, lagerhållning och distribution.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
22462000 Reklammaterial, 22460000 Reklamtrycksaker, varukataloger och manualer, 39294100 Informations- och marknadsföringsprodukter
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.