Officiellt namn: Kriminalvården Postadress: Box 244 Ort: Härnösand Postnummer: SE-871 25 Land: Sverige Att: Magnus Asplund E-post:magnus.asplund@kriminalvarden.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Hjullastare till anstalten Sörbyn (Hörnefors) och Saltvik (Härnösand).
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Varor
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Härnösand.
Nuts-kodSE321 Västernorrlands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Kriminalvården inbjuder till anbudsgivning avseende hjullastare till anstalten Sörbyn (Hörnefors) och Saltvik (Härnösand).
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
34144710 Hjullastare
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.