452549-2016 - ResultatSverige-Göteborg: Produkter för catering
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Profilerade engångsartiklar.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Göteborg.
Nuts-kodSE232 Västra Götalands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Detta ramavtal omfattar löpande avrop av profilerade engångsartiklar som exempelvis muggar, papperstallrikar och glassbägare samt tillbehör till dessa såsom sugrör och lock till muggar.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
39222000 Produkter för catering, 19520000 Plastprodukter, 39222100 Engångsartiklar för catering
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.