Typ av upphandlande myndighet Annan typ: Kommunalt bostadsbolag
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Försäkringsupphandling AB Stångåstaden 2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 66515200 Sakförsäkringar
II.1.4.
Kort beskrivning
Försäkringsupphandling av företags- och fastighetsförsäkring för AB Stångåstaden, 1.1.2020 - 31.12.2022 med rätt till två års förlängning med ett år i sänder.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 66516400 Allmänna ansvarsförsäkringar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Försäkringsupphandling av företags- och fastighetsförsäkring för AB Stångåstaden, 1.1.2020 - 12.31.2022 med rätt till två års förlängning med ett år i sänder.