452598-2020 - ResultatSverige-Stockholm: Reparation och underhåll
Meddelande om tilldelning av kontrakt på försvars- och säkerhetsområdet
Tjänster
direktiv 2009/81/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal vidmakthåll av Marina system Batch 7
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 3: Försvarstjänster, militära försvarstjänster och civila försvarstjänster
Nuts-kod SE Sverige,SE2 Södra Sverige,SE232 Västra Götalands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Denna upphandling avser ramavtal för vidmakthåll av Marina system Batch 7 (mindre fartyg).
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
50000000 Reparation och underhåll, 50640000 Reparation och underhåll av örlogsfartyg
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.
Värde: 17 646 147 SEK
exkl. moms