Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal-Omlindning, service och byte av pumpar och el-motorer, Eskilstuna
Referensnummer: 19/54
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45317100 Elinstallationer för pumputrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Beställaren avser att teckna Ramavtal för omlindning, service, reparation och byte av pumpar och el-motorer se vanligaste typerna enligt nedan:
— Fläktmotorer
— Avloppspumpar
— Djupvatten pumpar
— Poolpumpar
— Cirkulationspumpar
— VVC-pumpar
— Dräneringspumpar
— Bevattningspumpar
— Invallningspumpar
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 50500000 Reparation och underhåll av pumpar, ventiler, kranar, metallbehållare och maskiner, 50511000 Reparation och underhåll av pumpar, 50532100 Reparation och underhåll av elektriska motorer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen