452600-2020 - ResultatSverige-Stockholm: Reparation och underhåll
Meddelande om tilldelning av kontrakt på försvars- och säkerhetsområdet
Tjänster
direktiv 2009/81/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal vidmakthåll Marina system (Batch 13)
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 3: Försvarstjänster, militära försvarstjänster och civila försvarstjänster
Nuts-kod SE Sverige,SE232 Västra Götalands län,SE23 Västsverige
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Denna upphandling avser ingående av ett Ramavtal avseende, Vidmakthåll Marina system (Batch 13) mindre båtar.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
50000000 Reparation och underhåll, 50640000 Reparation och underhåll av örlogsfartyg
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.
Värde: 8 302 569,6 SEK
exkl. moms