452601-2018 - ÄndringSverige-Stockholm: Laboratorietjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Amfetaminjämförelser och kokainjämförelser
Referensnummer: A222.666/2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71900000 Laboratorietjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet som nu upphandlas, ska förse polismyndigheten med opartiskt, oberoende resultat av jämförelser av amfetamin respektive kokain som ska vara kvalitetssäkrat och dokumenterat för att kunna användas i utredningar.