Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Däck och fälgar samt säsongskifte, förvaring och andra däckrelaterade servicetjänster
Referensnummer: TFN/2019:237-059
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50116500 Reparation av däck, inklusive montering och balansering
II.1.4.
Kort beskrivning
Strängnäs kommun bjuder in er att lämna anbud vad avser däck och fälgar samt säsongskifte, förvaring och andra däckrelaterade servicetjänster
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34350000 Däck till lätta och tunga fordon, 79991000 Lagerhantering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Strängnäs kommun bjuder in er att lämna anbud vad avser däck och fälgar samt säsongskifte, förvaring och andra däckrelaterade servicetjänster vad gäller samtliga beställarnas fordon.