Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Precision CNC milling machine
Referensnummer: SU-432-0032-22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 42623000 Fräsmaskiner
II.1.4.
Kort beskrivning
The Department of Materials and Environmental Chemistry at Stockholm University hereby invites suppliers of CNC Milling machines to submit a tender for a precision CNC milling machine, which will be used for research activities to produce microfluidic Lab-on-a-Chip devices for a wide range of different scientific applications.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 1 900 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 42623000 Fräsmaskiner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen