452679-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Ånge: Barn- och ungdomsomsorg
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsultstödda familjehem
Referensnummer: Ref nr 2018/22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85311300 Barn- och ungdomsomsorg
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 20 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85300000 Socialvård och tillhörande tjänster, 85310000 Socialt arbete
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen