Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsult för miljödatabas BT Kemi Efterbehandling
Referensnummer: 19/6
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90700000 Miljötjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Detta uppdrag gäller huvudsakligen att tillhandahålla en konsulttjänst med miljökompetens för hantering av provtagningsdata från undersökningar på BT Kemi-området i miljödatabas. I uppdraget ingår även att tillhandahålla en miljödatabas samt vid behov utveckling av databasen.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72212610 Programvaruutvecklingstjänster för databas, 72320000 Databastjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen