452739-2016 - KonkurrensutsättningSverige-Kristianstad: Revision
Meddelande om upphandling
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Den upphandlande myndighetens benämning på upphandlingen
Revisionstjänster bolag.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 1: Underhålls- och reparationstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Kristianstad.
Nuts-kod SE224 Skåne län
II.1.4.
Information om ramavtal
II.1.5.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Ramavtal avseende revision samt konsulttjänster inom revisionsområdet för Kristianstads Kommunföretag AB med dotterbolag.
II.1.6.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
79212000 Revision
II.2.
Upphandlingens omfattning
II.2.1.
Total mängd eller omfattning
II.2.2.
Information om optioner