Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ombyggnads- och installationsarbeten i styr- och regleranläggningar
Upphandlingen avser ramavtal för avrop av ombyggnads- och installationsarbeten- av styr- och regleranläggningar. I upphandlingen ingår även underhållsarbeten i styr- och regleranläggningar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 68 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen