Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Transport av biblioteksmaterial
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 60161000 Pakettransporter
II.1.4.
Kort beskrivning
Piteå kommuns inköpsavdelning har fått i uppdrag att upphandla det samlade behovet av regelbundna transporter mellan biblioteken för samtliga Norrbottens kommuner.
Inbjudan att lämna anbud på transporter av biblioteksmaterial enligt bifogade handlingar.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60161000 Pakettransporter, 63100000 Godshantering, lagring och tillhörande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen