452865-2023 - ResultatSverige-Heby: Diverse ytbehandling
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Beläggningsarbeten
Referensnummer: KS 2022:79
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45233200 Diverse ytbehandling
II.1.4.
Kort beskrivning
Heby kommun upphandlar beläggningsarbeten för Sala och Heby kommuner samt Salabostäder AB och Hebygårdar AB.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45236000 Markanläggning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen