See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Utbildning inom sjöfart - 2025
Beskrivning: Anskaffa arbetsmarknadsutbildning inom Sjöfart för rikstäckande behov med leveransområden i regionerna Syd, Väst, Öst och Stockholm/Gotland genom Arbetsförmedlingen Sjöfart. Avtalsperioden beräknas sträcka sig från och med första kvartalet 2025 till och med första kvartalet 2026, med möjlighet till förlängning 1+1 år.
Intern identifierare: Af-2024/0063 7522
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandets viktigaste kännetecken: Enligt Upphandlingsdokument
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 80500000 Utbildningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Sjöfart utbildning
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Leveransområde Västra Götalands län
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Leveransområde Stockholms län
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Leveransområde Kalmar län
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Leveransområde Skåne län