452907-2016 - ResultatSverige-Stockholm: Juridiska tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Resurs för informationsmodellering.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 27: Övriga tjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Sverige.
Nuts-kod SE Sverige
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Omfattning:
Försäkringskassan avser att teckna ramavtal med en leverantörer, under förutsättning att så många leverantörer har gått vidare till utvärdering.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
79100000 Juridiska tjänster, 79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster, 79900000 Diverse företags- och övriga tjänster
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.