Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nyckelfri låshantering för hemtjänsten.
Referensnummer: Ref. nr 2016-100
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 44520000 Lås, nycklar och gångjärn
II.1.4.
Kort beskrivning
Kommunen avser att införa nyckelfri låshantering för hemtjänsten, upphandlingen syftar till att teckna kontrakt med leverantör för installation av sådant system samt tillhörande tjänster.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48000000 Programvara och informationssystem, 51000000 Installation (utom programvara)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen