Officiellt namn: Marks kommun Ort: Kinna Postnummer: SE-511 80 Land: Sverige Att: Pia Blixt E-post:pia.blixt@mark.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Tryckeritjänster.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänster
Tjänstekategori: nr 15: Förlags- och tryckeritjänster mot arvode eller på kontrakt
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Kinna.
Nuts-kodSE232 Västra Götalands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Upphandlingen avser tryckeritjänster såsom digitaltryck, offsettryck, m.m. till de olika verksamheterna i Marks kommun.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))