Officiellt namn: Tingsryds kommun Postadress: Box 88 Ort: Tingsryd Postnummer: SE-362 22 Land: Sverige Att: Helen Östman E-post:helen.ostman@tingsryd.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Kulturskola.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänster
Tjänstekategori: nr 24: Undervisning och yrkesutbildning
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Tingsryd.
Nuts-kodSE212 Kronobergs län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Tingsryds kommun inbjuder härmed anbudsgivare att lämna anbud gällande drift av kulturkurser för deltagare, som är skrivna i kommunen, från åk 2 till och med vårterminen man fyller 19 år. Verksamheten ska erbjuda barn och unga möjlighet att prova på olika former av kulturutövande.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
80500000 Utbildningstjänster, 80000000 Undervisning och utbildning, 80510000 Specialutbildning
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.