453115-2022 - ResultatSverige-Stockholm: Ambulanser
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ambulansfordon till AISAB
Referensnummer: H013/2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34114121 Ambulanser
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av Ambulansfordon till Ambulanssjukvården i Storstockholm AB,(AISAB) enligt upphandlingsdokumenten.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34114100 Utryckningsfordon, 34114120 Paramedicinska fordon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen