453116-2022 - ResultatSverige-Varberg: Brandbilar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Brandbilar (NY)
Referensnummer: SVN2021-142
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34144213 Brandbilar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av två (2) stycken Brandbilar / Släckbilar till Räddningstjänsten Väst.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34144200 Beredskapsfordon, 34144210 Brandfordon, 34144212 Brandbilar med vattentank
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen