453117-2022 - ResultatSverige-Kristianstad: Motorfordon
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av 1 st mellanstor el-lastbil med transportskåp (Kristianstads Renhållnings AB)
Referensnummer: 21/4
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34100000 Motorfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av mellanstor lastbil med transportskåp som drivs av enbart el för transport av kärl, varor m.m. Lastkapacitet ca 4500 kg.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34130000 Motorfordon för godstransport, 34140000 Tyngre motorfordon, 34144900 Elfordon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen