453123-2022 - ResultatSverige-Eskilstuna: Trädgårdsväxter och plantskoleprodukter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Blommor, buketter, krukväxter och mindre odlingar
Referensnummer: AK 22.003
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
03120000 Trädgårdsväxter och plantskoleprodukter
II.1.4.
Kort beskrivning
blomsterarrangemang för uppvaktning och kondoleans, blomsterarrangemang för utsmyckning och skötsel samt krukväxter,
blomjord, utomhusväxter för mindre odlingar.
Det finns ett annat avtal vad det gäller jord och perenner till kommunens stora odlingar.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser blomsterarrangemang för uppvaktning och kondoleans, blomsterarrangemang för utsmyckning och skötsel av dessa samt krukväxter, blomjord, utomhusväxter och liknande för mindre odlingar i kommunens verksamheter.
Upphandlingen är indelad i två delar, i kort är delarna följande;
Del 1 = buketter samt skötsel
Del 2 = krukväxter och mindre odling
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
03121000 Trädgårdsväxter, 03121200 Snittblommor, 03121210 Blomsteruppsättningar, 14212400 Jord
II.2.4.