453124-2022 - ResultatSverige-Örebro: Apparatur för understöd av hjärtfunktioner
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hjärtstartare med service och tillbehör
Referensnummer: 2021-14476
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33182000 Apparatur för understöd av hjärtfunktioner
II.1.4.
Kort beskrivning
Kriminalvården avser att upphandla transportabla halvautomatiska hjärtstartare, anpassade för att användas av allmänheten dvs personer utan sjukvårdsutbildning. Även fullservice och tillbehör ingår.
Information om upphandlingen
Beskrivning av upphandlingen
Avrop från detta ramavtal kommer att ske från hela Kriminalvården.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33100000 Medicinsk utrustning, 33182100 Defibrillator, 33182200 Apparatur för hjärtstimulering
II.2.4.