2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av lågtröskelboende med stöd samt akutplatser
Beskrivning: Upphandlingen avser driftentreprenad av lågtröskelboende med stöd samt akutplatser. I detta uppdrag ingår även att leverantören ska tillhandahålla med lokalen. Upphandlingen avser ett avtal som ska tillgodose Linköping kommuns behov av lågtröskelboende med stöd samt akutplatser. Upphandlingen ska resultera i att en (1) Leverantör förser Linköpings kommun med lågtröskelboende med stöd samt akutplatser i enlighet med detta upphandlingsunderlag.
Förfarandets viktigaste kännetecken: Öppet förfarande
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:112092:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster, 85311000 Social omsorg med inkvartering