Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hävare
Referensnummer: UH-2020-132
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34114000 Specialfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Vetlanda kommun inbjuder på uppdrag av Höglandets räddningstjänstförbund er att lämna anbud avseende köp av en ny hävare med arbetshöjd på minst 42 meter till räddningstjänsten i Vetlanda.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej