2. Förfarande
Förfarande
Titel: Digitala lärverktyg
Beskrivning: Uppdraget omfattar att förse Malmö stad med digitala lärverktyg, inklusive digitala läromedel, från producenter, genom att agera oberoende förmedlare. Uppskattat avtalsvärde inklusive förlängning: 50 000 000 SEK. Takvolymen för upphandlat ramavtal är 100 000 000 SEK. Angiven takvolym avser hela avtalsperioden inklusive option. Avtalstid: 2 år + 2 st á 1 år
Intern identifierare: STK-2025-1750
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 80000000 Undervisning och utbildning
Ytterligare klassificering (cpv): 39162110 Undervisningsmaterial, 48931000 Programvara för utbildning, 72212190 Programvaruutvecklingstjänster för undervisning, 72212931 Programvaruutvecklingstjänster för utbildning, 80100000 Grundskoleundervisning, 80110000 Förskoleundervisning, 80200000 Högstadie- och gymnasieundervisning, 80420000 E-lärande, 80500000 Utbildningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Digitala lärverktyg