453400-2022 - ÄndringSverige-Karlskrona: Trä
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av ved - Norrland
Referensnummer: UH-2022-165
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
03410000 Trä
II.1.4.
Kort beskrivning
Försvarsmakten har behov av att köpa brännved till eldning i tältkaminer i samband med övning och utbildning till Försvarsmaktens verksamheter i Norrland. Brännveden ska levereras till Försvarsmaktens verksamhetsorter i Norrland.