2. Förfarande
Förfarande
Titel: Beställarstöd till Norra Ön
Beskrivning: Uppdraget avser att projektledning samt beställarstöd för samverkansentreprenad avseende två gång- och cykelbroar till Norra ön. Samverkansentreprenad innebär att projektering och produktion sker i nära samverkan mellan beställare, entreprenör och projekterande konsulter. Eventuella frågor kommer besvaras 17 augusti.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:134633:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 71300000 Ingenjörstjänster, 71332000 Geotekniska ingenjörstjänster, 71322300 Konstruktion av broar, 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster