453422-2016 - KonkurrensutsättningSverige-Säffle: Renovering av byggnader
Meddelande om upphandling
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Strategisk partnering – Nyproduktion samt ROT.
Referensnummer: SÄBO 2016-120
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45262690 Renovering av byggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Nyproduktion samt ROT.
Bryggaren 16, nyproduktion, 24 lägenheter.
Renovering av flera fastigheter inom Säfflebostäders bestånd, se förfrågningsunderlag.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Nybyggnation av 24 lägenheter, renovering av hyresfastigheter.