See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hyrutrustning
Beskrivning: Syftet med upphandlingen är att tillgodose Kommunens behov av korttids- och långtidshyra av maskiner, bodar och verktyg. Kommunen avser teckna ramavtal med två Leverantörer.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 43320000 Utrustning för bygg- och anläggningsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106552:Lot:1