Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal beläggningsarbeten asfalt
Referensnummer: KS2017/2148
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45233130 Anläggningsarbeten för allmänna vägar
II.1.4.
Kort beskrivning
Kungälvs kommun, BOKAB, KEAB och Stiftelsen Kungälvs Bostäder inbjuder till anbudsinlämning av ramavtal gällande utförande av beläggning- och asfaltsarbeten inklusive underarbete samt justeringsarbeten, underhåll och reparation av beläggningar på beställarens anläggningar och ytor inom Kungälvs kommun. Hänvisar till förfrågningsunderlaget och bifogade handlingar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 53 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45233130 Anläggningsarbeten för allmänna vägar, 45233140 Vägarbeten, 45233142 Vägreparationer, 45233161 Anläggningsarbeten för gångbanor, 45233162 Anläggningsarbeten för cykelvägar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen