See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av busstationerna i Dorotea och Åsele
Beskrivning: Bussgods i Norr AB upphandlar driften av Dorotea och Åsele busstation med tillhörande lokal distribution. Denna upphandling är uppdelad i två fristående delområden där varje busstation med tillhörande lokal distribution utgör en självständig del.
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 63712100 Busstationstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Busstationen i Dorotea med tillhörande lokal distribution
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:111286:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 63110000 Godshantering, 63712000 Kringtjänster för vägtransporter
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Busstationen i Åsele med tillhörande lokal distribution
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:111286:Lot:2