Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sandupptagning.
Referensnummer: 2016-101
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45233141 Väghållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Sandupptagning i Karlholm, Tierp, Mehedeby, Kyrkbyn och Söderfors efter vintersäsongens sandning och snöröjning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Sandupptagning
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 14212110 Grus, 45233141 Väghållning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen