453654-2016 - ResultatSverige-Ekerö: Reparation och renovering
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal byggnadsarbeten.
Referensnummer: KSUH16/25-052
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45453000 Reparation och renovering
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för byggnadsarbeten vid mindre om- och tillbyggnader, underhållsåtgärder samt anpassningar i kommunens fastigheter, främst skolor, förskolor, äldreboende och kontorslokaler. Även bostadsanpassning kan förekomma.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45262800 Ut- och tillbyggnadsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen