453698-2020 - ResultatSverige-Norrköping: Möbler
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Specialsnickerier
Referensnummer: 2020/653/2.3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39100000 Möbler
II.1.4.
Kort beskrivning
Bakgrund och mål med upphandlingen
I SMHIs lokaler i Norrköping pågår ombyggnation och renovering. I samband med detta behöver SMHI till viss del nya möbler i form av specialsnickerier.
Upphandlingen omfattar ramavtal för större och mindre specialsnickerier. SMHI har i dagsläget bland annat identifierat behov av receptionsdisk, podium, barbord, skärmpelare och hylla för kaffe. Annat som kan finnas behov av under avtalstiden kan till exempel omfatta enklare hyllor/förvaringslösningar etc.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39150000 Diverse möbler och utrustning, 45421000 Snickeriarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen