453774-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Luleå: Rekryteringstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Rekryteringssystem
Referensnummer: KLF 2022/928
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79600000 Rekryteringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar beställarens huvudsakliga behov av ett rekryteringssystem, ett rekryteringssystem som ska stödja hela rekryteringsprocessen på ett snabbt, enkelt och professionellt sätt. De sökande, rekryterande chef och rekryteringsstöd ska uppleva systemet smidigt och användarvänligt.
Syftet med upphandlingen är att upphandlat rekryteringssystem ska skapa förutsättningar för en enkel, effektiv, snabb och professionell rekryteringsprocess för beställaren.
Målet med upphandlingen är att beställaren ska ha ett modernt digitalt system för rekrytering som bygger på kompetensbaserad rekrytering och som har ett användarvänligt gränssnitt.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 6 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48219300 Programvara för administration, 48312000 Programvara för elektronisk publicering, 48500000 Programvara för kommunikation och multimedia, 48510000 Programvara för kommunikation, 48517000 IT-programvara, 48900000 Diverse programvara och datorsystem, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72212312 Programvaruutvecklingstjänster för elektronisk publicering, 72222300 IT-tjänster, 79600000 Rekryteringstjänster, 79611000 Jobbsökningstjänster, 79635000 Bedömningstjänster vid rekrytering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen