Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Beställningscentral och särskild skolskjuts
Referensnummer: 782/2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar beställningscentral och transport för särskild och växelvis skolskjuts samt extra beställningar, för Helsingborgs stad, Svalövs kommun, Åstorps kommun och Bjuvs kommun.
Avtalsstart är planerad till 2023-07-31.
Observera att frågor inte kommer att besvaras under perioden: 2022-08-15--10-02
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34115200 Motorfordon för transport av färre än tio personer, 34120000 Motorfordon för transport av tio personer eller fler, 34121000 Bussar, 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen