453777-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Visby: Medicinska programvaruutvecklingstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Läkemedelsautomater
Referensnummer: SON 2022/124
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72212180 Medicinska programvaruutvecklingstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Gotland upphandlar läkemedelsautomater med tillhörande administrationssystem som tjänst.
Beskrivning
Besvara och lämna anbud
Anbud lämnas elektroniskt via systemet TendSign. Anbud som lämnas på annat sätt deltar inte i upphandlingen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33190000 Diverse medicinktekniska produkter, 42968000 Automater, 48180000 Medicinsk programvara
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Det är kostnadsfritt att skapa och lämna anbud i TendSign. Registrering sker på Mercell TendSign Upphandlingsbevakning
Det företagsnamn och organisationsnummer som registreras i Tendsign är det som blir anbudsgivare i upphandlingen. Det är för det företaget som alla kontroller görs och eventuellt avtalsteckning sker. Frågor och svar skickas via systemet till den kontaktperson som är anmäld i TendSign vid registrering av anbud.
Kontrollera i anbudet att företagets namn och organisationsnummer används konsekvent.
Har ni frågor eller behöver teknisk support kring systemet, kontakta TendSigns support, se länk ovan.