Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Revisionstjänster
Referensnummer: 2022–01448
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79212000 Revision
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser revisionstjänster, finansiell-, IT- och hållbarhetsrevision, till koncernen Svenska Spel. Upphandlingen innehåller även möjligheten för Svenska Spel att löpande avropa konsultation inom redovisningsområdet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79212100 Finansiell revision
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen