Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förvaltning och utveckling av SVA:s externwebb
Referensnummer: SVA 2022-430
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning
II.1.4.
Kort beskrivning
SVA söker en leverantör för förvaltning och utveckling av webbplatsen www.sva.se. SVA söker därför en partner med mycket stor kompetens och erfarenhet av att förvalta och utveckla webbplatser och applikationer i Umbraco.
Ytterligare information redovisas i upphandlingsdokumentet samt ramavtal med tillhörandet bilagor.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72212200 Programvaruutvecklingstjänster för nätverk, Internet och intranät, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72250000 System- och stödtjänster, 72413000 Webbsideutformningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser förvaltning och utveckling av SVA webbplats.