Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 7 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 66510000 Försäkringar, 66514110 Motorfordonsförsäkringar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen omfattar det samlade försäkringsbehovet för motorfordon (fordon) för Helsingborgs stad och Helsingborgs Arena och Scen AB.
Motorfordonsförsäkringen ska omfatta samtliga fordon som ägs, leasas eller används av staden och är registrerade hos transportstyrelsen. Försäkringen ska även omfatta oregistrerade fordon.