Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Multifunktionsprintrar
Referensnummer: 18/39
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 30232100 Skrivare och kurvskrivare
II.1.4.
Kort beskrivning
Målet med upphandlingen är att teckna avtal med en rikstäckande leverantör vars ansvar är att leverera en fungerande utskriftslösning över ramavtalstiden. Lösningen ska se till att alla RISE medarbetare har samma förutsättningar och likadan utrustning, oavsett vilket kontor man tillhör.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30100000 Kontorsmaskiner, kontorsutrustning och kontorsmateriel, utom datorer, skrivare och möbler, 30230000 Datorrelaterad utrustning, 30232000 Kringutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen