2. Förfarande
Förfarande
Titel: CMS-plattform (On‑prem)
Beskrivning: Syftet med denna upphandling är att välja en modern, stabil och långsiktigt hållbar CMS-plattform för hantering av myndighetens intranät och digitala innehåll. Fokus ligger på redaktionell användarupplevelse, återanvändbarhet, multisite-stöd, governance, integrationer och förvaltningsbarhet. Upphandlingen avser CMS-licens och omfattar inte driftmodell, hosting, cloudtjänster eller infrastruktur.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:133719:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem