See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: OVK besiktningar
Beskrivning: Upphandling gäller ramavtal för OVK-besiktning. Beställaren ämnar anta en (1) leverantör för ramavtalet. Tierps kommunfastigheter AB uppskattas omsätta ca 500 000 SEK per år. AB Tierpsbyggen uppskattas omsätta ca 600 000 SEK per år. Observera att angivna volymer endast ska ses som en uppskattning, beställaren garanterar inga volymer.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71630000 Teknisk besiktning och provning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:131989:Lot:1
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Förlänga 1 år vid två tillfällen