453896-2021 - ÄndringSverige-Luleå: Rengörings- och polermedel
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
2021 Städ och kemtekniska produkter Region Norrbotten
Referensnummer: 20/122
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39800000 Rengörings- och polermedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar kemtekniska produkter (kök, rengöring och övrigt) samt städprodukter (borstar, sopar, skyfflar, skrapor, dukar, engångsprodukter, fönster, hushållshandskar, moppar, rondeller, skurblock, städsystem, tvättsäckar, tillbehör till städvagnar samt övrigt).